Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
BREAKING NEWS

ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟିରେ ଦେଢ଼ଘଣ୍ଟା ଧରି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା

ଓଡିଶା ଫେରିଲେ କେରଳରେ ଫସିରହିଥିବା ୧୬୯ ଓଡିଆ ଝିଅ

ଆଜିଠାରୁ ପୁଣି ଥରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସୌନ୍ଦର୍ୟ୍ୟକରଣ କାର୍ୟ୍ୟ

ଆଠଗଡ :ପୁଅକୁ ମାରି ବାଡି ପଛ ପଟେ ପୋତି ଦେଇଥିଲା ବାପା

ପୁଣି ୬୩ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୭୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି

banner

ଅଜବ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ତିନି ତିନି ଥର ବିଧାୟକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବିକୁଛନ୍ତି ପରିବା

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Nov 28, 2019    Views: 247

    ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ବଡ଼କାଗାଓଁ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଲୋକନାଥ ମାହାତୋ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରୁଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବଜାରରେ ପରିବା ବିକି୍ରରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ । ତିନି ତିନି ଥର ବିଧାୟକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଏପରି ପରିବା କାହିଁକି ବା କରିବେ ବୋଲି ଅନେକଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିପାରେ । ପ୍ରଥମେ ଲାଗିପାରେ ଯେ ଇଏ ବୋଧହୁଏ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରର ଏକ ନୂଆ ଉପାୟ । ହେଲେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମୌଲିନି ଦେବୀ ଯାହା କହନ୍ତି ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରେରଣାଦାୟୀ । ‘ମୋ ସ୍ୱାମୀ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲାବେଳେ ମୁଁ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଲେ ଘର କାମ କିଏ କରିବ? ମୋ ସ୍ୱାମୀ ବିଧାୟକ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ମୁଁ ପରିବା ବିକୁଥିଲି । ସେ ତିନି ତିନି ଥର ବିଧାୟକ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ଚାଷ କାମ ଜାରି ରଖିଛି । ଏଥିରେ ଲାଜ କରିବାରେ କିଛି ନାହିଁ । ଘର ବଗିଚାରେ ଯାହା ପରିବା ଚାଷ ହୁଏ ସେଥିରୁ ପରିବାର ପାଇଁ ରଖି ବାକି ତକ ଉପôାଦକୁ ନେଇ ବଜାରରେ ବିକେ ।’ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା ସେ ଏହି ପଇସାରେ ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଇଥାନ୍ତି । ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପରେ ସେ ନିର୍ଭରଶୀଳ ନୁହନ୍ତି ବୋଲି ମୌଲିନି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗର୍ବର ସହ କହନ୍ତି । ଯେହେତୁ ଚାଷ କାମ ତାଙ୍କର କୌଳିକ ବୃତ୍ତି ତେଣୁ ସ୍ତ୍ରୀ ପରିବା ବିକିବାରେ କୌଣସି ଭୁଲ ନାହିଁ ବୋଲି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଲୋକନାଥ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସମୟ ମିଳିଲେ ସେ ମଧ୍ୟ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଚାଷକାମରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ବିଧାୟକ ଭାବେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଉପାର୍ଜନକୁ ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଗରିବ ଝିଅଙ୍କ ବିବାହ ଓ ଚିକିତ୍ସାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥାନ୍ତି । ସେ ୧୯୯୫ ରୁ ଲଗାତାର ଭାବେ ତିନିଥର ବିଧାୟକ ହୋଇଥିଲେ । ୨୦୦୫ ରେ ସେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲେ । ୭୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଲୋକନାଥଙ୍କୁ ବିଜେପି ଦଳ ତରଫରୁ ଟିକେଟ୍ ମିଳିଛି ।

    Maximum 500 characters

    ଅଜବ View all

    Find Us on Facebook