Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
BREAKING NEWS

ସହିଦନଗର ଭବାନୀ ମଲ ନିକଟରେ ବିଏମସି ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ୱାଡର ଚଢଉ, ୫୦ ଲକ୍ଷର ପଲିଥିନ ଜବତ

ପୁଲିସ କବଳରୁ ବାଳ ଅପରାଧୀ ଛୁ

୫-ଟି କୃଷି ବିଭାଗ

୫-ଟିରେ ସାମିଲ ହେବ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ

ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏନକାଉଣ୍ଟରର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିଦେ୍ର୍ଧଶ

ଏସଆଇଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ

ଘର ଭିତରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଠାବ

୩୨ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର

banner

ବିଶେଷ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଏକାବେଳେ ଦାନ୍ତ ଘସିଲେ କିସ୍’ର ୨୬, ୩୮୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Nov 8, 2019    Views: 461

    ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର: ଆଜି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟୁଥବ୍ରସିଂ ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ କିସ୍'ର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଆଉ ଏକ ଗିନିଜ୍ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ମିଶାଇ କିସ୍' ୪ଥର ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ହାତେଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି । ଆଜି ଏକକାଳୀନ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ୨୬,୩୮୨ଜଣ ପିଲା ଦାନ୍ତ ଘଷି ପୂର୍ବରୁ ଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ଡିପିଏସର ୧୬,୪୨୪ ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଗିନିଜ୍ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ଅଫିସିଆଲ୍ ପ୍ରତିନିଧି ଋଷି ନାଥ କିସ୍'ର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଡ. ପ୍ରଶାନ୍ତ ରାଉତରାୟଙ୍କୁ ଗିନିଜ୍ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।
    ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୭ଟା ବେଳେ ଗିନିଜ୍ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ କିସ୍'ରେ ପହଞ୍ଚି ପିଲାଙ୍କ ବାରକୋଡ୍ ସ୍କାନ୍ କରି ପଡ଼ିଆ ଭିତରକୁ ଛାଡ଼ିଥିଲେ । ପିଲାମାନେ ୮ଟାରେ ବ୍ରସ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କିସ୍'ରେ ପଢ଼ୁଥିବା ୨୭ହଜାର ୫ଶହ ଆଦିବାସୀ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୬,୩୮୨ଜଣ ପିଲା ନର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ସୀମା ଭିତରେ ପଡ଼ିଆକୁ ପ୍ରବେଶ କରି ରେକର୍ଡରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କୋଲଗେଟ୍ ପାମୋଲିଭ (ଭାରତ)ର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦେଶକ ରାମ ରାଘବନ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ସମସ୍ତ ପିଲା ଓ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଥିଲେ ।
    ଏହି ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜସ୍ୱ ଏବଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି ଓ ଜଳସମ୍ପଦ, ସୂଚନା ଏବଂ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ରଘୁନନ୍ଦନ ଦାସ, କିଟ୍ ଓ କିସ୍'ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଡ. ଅଚୁ୍ୟତ ସାମନ୍ତ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଏପିଏଚଡି ସଂପାଦକ ଡ. ସବ୍ୟସାଚୀ ଶାହା ଅତିଥି ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । କୋଲଗେଟ୍ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପେଷ୍ଟ୍, ବ୍ରସ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

     

    Maximum 500 characters

    ବିଶେଷ View all

    Find Us on Facebook