Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
BREAKING NEWS

ସହିଦନଗର ଭବାନୀ ମଲ ନିକଟରେ ବିଏମସି ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ୱାଡର ଚଢଉ, ୫୦ ଲକ୍ଷର ପଲିଥିନ ଜବତ

ପୁଲିସ କବଳରୁ ବାଳ ଅପରାଧୀ ଛୁ

୫-ଟି କୃଷି ବିଭାଗ

୫-ଟିରେ ସାମିଲ ହେବ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ

ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏନକାଉଣ୍ଟରର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିଦେ୍ର୍ଧଶ

ଏସଆଇଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ

ଘର ଭିତରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଠାବ

୩୨ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର

banner

ରାଜନୀତି

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନନ୍ତ !

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Nov 5, 2019    Views: 1642

    ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଧିରେଧିରେ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ମେଳି ବାନ୍ଧିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି  । ସମ୍ପ୍ରତି ଚାଲିଥିବା ନିରଞ୍ଜନ ହଟାଅ ଅଭିଯାନରେ ବାପି ସର୍ଖେଲ ଓ ମହମ୍ମଦ ମୁକିମଙ୍କ ଭଳି ନେତାମାନେ ପଦାକୁ ଆସିଥିବାବେଳେ ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ନୀରବତା ଅବଲମ୍ବନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି  । ବିଧାୟକ ସୁର ରାଉତରାୟ ଓ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ନେତା ଏନେଇ ମନଖୋଲା କଥା ବି କହୁନଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି  । ଏମିତିକି ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ କେତେକ ସମର୍ଥକ ବି ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୋଟି ଚଳାଉଥିବା ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଅଳିନ୍ଦରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି  । 

    ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ନଭେମ୍ବର ୨ରେ ଭଦ୍ରକରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା  । ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅନନ୍ତ ସେଠୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ବୈଠକ ବସିଥିଲା  । ବୈଠକରେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶରତ ପଟ୍ଟନାୟକ, ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର, କାଙ୍ଗାଳି ଚରଣ ପଣ୍ଡା, ନରେନ ପଲେଇ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ  । ତେବେ ବୈଠକର ନିର୍ଯ୍ୟାସ ସମ୍ପର୍କରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସୂଚନା ମିଳିନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପିସିସି ପରିବର୍ତନ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଅଳିନ୍ଦରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି  । ଏମିତିକି ପୁଣି ଏଇ ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ବୈଠକ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିବା ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି  । ଏଠାରେ ସୂଚାଇ ଦିଆଯାଇପାରେଯେ, ଅନନ୍ତ ଓ ନରେନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ତିକ୍ତତା ଲାଗି ରହିଛି  । ଉଭୟ ଉଭୟଙ୍କ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଦେଇନଥା’ନ୍ତି  । ତେବେ ଅନନ୍ତଙ୍କ ଘରେ ସେଦିନ ନରେନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବା ଘଟଣା ଭଦ୍ରକ ରାଜନୀତିରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ସୃଷ୍ଟିକରିଛି  ।

    ଅନ୍ୟ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚା ଅନୁଯାୟୀ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରସାଦ ହରିଚନ୍ଦନଙ୍କୁ ପିସିସି ସଭାପତି କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି  । ପୂର୍ବଥର ବି ରେସରେ ନଥିବା ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ହାଇକମାଣ୍ଡ ଏହି ଗୁରୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ  । ଏବେ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ନାମକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉନଥିଲେ ବି ପୂର୍ବ ଭଳି ପୁଣି ଥରେ ହାଇକମାଣ୍ଡ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଆସ୍ଥା ପ୍ରକଟ କରିପାରନ୍ତି  । ଦିଲ୍ଲୀ ଅଳିନ୍ଦର ଏଭଳି ସୂଚନା ପ୍ରସାଦ ବିରୋଧୀଙ୍କ ମନରେ ଛନକା ପୂରେଇ ଦେଇଛି  । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମଙ୍କୁ ନେଇ ନାଟକ ରଚାଯାଉଛି ବୋଲି ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଜଣେ ସମର୍ଥକ ମତପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି  । 

     ଏଠାରେ ସୂଚାଇ ଦିଆଯାଇପାରେଯେ, ଦୀପାବଳି ପରେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ନବକଳେବର ହେବ  । ପିସିସି ପୁନର୍ଗଠିତ ହେବ  । ଏକଥା ଆମେ ନୁହଁ, ଖୋଦ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଥିଲେ  । କିନ୍ତୁ ଦୀପାବଳି ପରେପରେ ଖୋଦ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଲାଗି ପଡ଼ିଛନ୍ତି  । ଅବଶ୍ୟ କଂଗ୍ରେସରେ ଏହା ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ  । ତେବେ ବ୍ୟତିକ୍ରମଟି ହେଉଛି, ପୂର୍ବରୁ ପିସିସି ସଭାପତି ହଟାଇବାକୁ ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ମେଳି କରୁଥିବାବେଳେ ଏବେ କନିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି  । ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନଙ୍କ ବିନା ସହଯୋଗରେ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ କନିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ମେଳି କରିବା ଘଟଣାକୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି  । ତେବେ ଏଯାବତ ହେମାନନ୍ଦ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଖୁଲମଖୁଲା ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିନାହାନ୍ତି  ।

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି View all

    Find Us on Facebook