Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜନୀତି ତଡ଼କା

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ନିବେଦନ, କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: May 11, 2020    Views: 3766

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ମହାମାରୀର ମହାସମର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । କରୋନା ଏବେ ଲମ୍ବ ଡିଆଁ ମାରି ଗୋଟିକ ପରେ  ଗୋଟିଏ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ସହ ସାରା ଓଡ଼ିଶାକୁ କବଳିତ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛି । ଦିନକୁ ଦିନ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢି ଚାଲିଛି । କରୋନାର ଗତିରେ ଓଡ଼ିଶା ଫେରନ୍ତା ପ୍ରବାସୀମାନେ ସାମିଲ ହେବା ପଳରେ ନିଆଁରେ ଘିଅ ଢାଳିବା ସଦୃଶ ମହାମାରୀ ବ୍ୟାପିରେ ଲାଗିଛି ।  ପ୍ରବାସୀମାନେ ଏବେ କରୋନା ଭୂତାଣୁକୁ ସାଙ୍ଗରେ ଆଣି ଆସିଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ କିଭଳି ଠିକଣା ସମୟରେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯିବ ଓ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ଶୃଙ୍ଖଳିତଭାବେ ରଖାଯିବ ତାହା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ବ୍ୟାପାର ହୋଇଛି । ଏଭଳି ଘଡ଼ିସନ୍ଧି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଗରିବ ଓଡ଼ିଆଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ  ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଦଳୀୟ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଏଭଳି ନିବଦେନ କରିଛନ୍ତି । 
     
     ସେ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯ, ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ପରିସ୍ଥିତି ଭୟାବହ । ଧୀରେ ଧୀରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଛି । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ୩୦/୪୦ ହଜାର ପହଞ୍ଚିଲେଣି । ଆଗକୁ ଆହୁରି ଆସିବେ ।  ଗତକାଲି ବାଚସ୍ପତି କହୁଥିଲେ ଯେ, ଗାଁ ମଝିରେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର ହୋଇଛି ।  ରାତିରେ ଲୋକେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ନରହି ଘରକୁ ପଳାଉଛନ୍ତି ।  ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଲୋକ ଓ ସିଭିଲ ସୋସାଇଟିକୁ ସାଥିରେ ନିଅନ୍ତୁ ।  ଗଞ୍ଜାମରେ ଏତେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବାହାରୁଥିଲେ ବ ି ମାତ୍ର ୨୦୦ ବେଡ କରାଯାଇଛି ।  ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଭୟାନକ ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ ।  ଯେଉଁଠି ଆବଶ୍ୟକ ସେଠି ନାହିଁ, ଯେଉଁଠି ଅନାବଶ୍ୟକ ସେଠି ହସ୍ପିଟାଲ ଅଛି ।  ଏସବୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଜରୁରୀ ହୋଇଛି । ଆମେ ସରକାରଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛୁ, ଗରିବ ଓଡ଼ିଆଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ ବୋଲି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି । 

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି ତଡ଼କା View all

    Find Us on Facebook