Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
BREAKING NEWS

ଗ୍ରୁପ-୩ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଁ ସିସିଆର ଦରକାର ପଡ଼ିବନି: ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ

banner

ରାଜନୀତି

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଝାରଖଣ୍ଡ ନିର୍ବାଚନ : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଛୁଆ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Dec 23, 2019    Views: 6534

    ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗୋଟିଏ ପଟେ ଝାରଖଣ୍ଡ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିର ପ୍ରଦର୍ଶନ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ଥିବାବେଳେ ଜାମସେଦପୁର ପୂର୍ବ ଆସନରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରଘୁବର ଦାସ ଜଣେ ସ୍ୱାଧୀନ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ବି ପଛୁଆ ରହିଛନ୍ତି  । ସ୍ୱାଧୀନ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏଯାବତ ୧୪୪୭୯ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ପାଇଥିବାବେଳେ ରଘୁବର ଦାସଙ୍କୁ ୧୩୭୦୮ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ମିଳିଛି  । ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ରଘୁବର ସେହି ଆସନରୁ ୭୦ ହଜାରରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ ଭୋଟରେ ବାଜିମାତ କରିଥିଲେ  । ଯାହାକି ବିଜେପି ଶିବିରରେ ନୈରାଶ୍ୟ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି  । ଜାମସେଦପୁର ପୂର୍ବ ଆସନରୁ ୨୦ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନରେ ଅବତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି  । ତେବେ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଦାସଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସିଧାସଳଖ ଲଢେ଼ଇ ହେଉଛି  । ରଘୁବରଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ସବୁ ଦଳ ଏକାଠି ହୋଇ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିବାରୁ ଏଭଳି ଫଳାଫଳ ଆସୁଛି  ।

    ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିଜେପି ୨୮ ଆସନରେ ଆଗୁଆ ଥିବାବେଳେ ଜେଏମଏମ ୨୫ ଆସନରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି  । ଯେତେବେଳେକି ଜେଏମଏମର ମେଂଟ ସହଯୋଗୀ କଂଗ୍ରେସ ୧୨ ଓ ଆରଜେଡ଼ି ୫ ଆସନରେ ଆଗୁଆ ରହିଛନ୍ତି  । ତିନି ଦଳ ଏବେ ୪୨ ଆସନରେ ଆଗୁଆ ଥିବାବେଳେ ଏନସିପି ଗୋଟିଏ ଆସନରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି  । ବହୁମତ ପାଇଁ ୪୧ ଆସନ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବାବେଳେ ବିଜେପି କ୍ଷମତାରୁ ହଟିବା ଭଳି ପ୍ରତୀୟମାନ ହେଉଛି  ।

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି View all

    Find Us on Facebook