Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
BREAKING NEWS

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଇକ ଚୋରି ର୍ୟାକେଟରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗିରଫ

ବାଲେଶ୍ୱର: ଜଳେଶ୍ୱର ଅଞ୍ଚଳର ଅଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ନିଦେ୍ର୍ଧଶ ଦେଲେ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଆଇଜି

ରାୟଗଡ଼ା: ୨୪ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ ଘଟଣାରେ ୫ ଗିରଫ

banner

ରାଜ୍ୟ ଖବର

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ବିନ୍ଦୁସାଗର ପାଣି ଗଲା ଅଯୋଧ୍ୟା

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Aug 1, 2020    Views: 2898

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାମମନ୍ଦିର ସ୍ଥାପନ ନିମନ୍ତେ ଭୂମି ପୂଜନ ପାଇଁ ପବିତ୍ର ପୁଷ୍କରିଣୀ ବିନ୍ଦୁ ସାଗରର ପାଣି ପଠାଯାଇଛି । ମା’ଜାଗେଶ୍ୱରୀ ଯୁବ ସଂଗଠନ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶା ସ୍ୱାଭିମାନ ଓ ଭାରତ ରକ୍ଷା ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପାତ୍ରରେ ଏହି ପବିତ୍ର ତୀର୍ଥଜଳ ସ୍ପିଡ ପୋଷ୍ଟ ଜରିଆରେ ପଠାଯାଇଛି । ଅନନ୍ତ ବାସୁଦେବ ଘାଟରେ ଏକ ଯଜ୍ଞର ଆୟୋଜନ ପରେ ଏହି ତୀର୍ଥ ଜଳ କମଣ୍ଡଳରେ ସ୍ପିଡପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଶ୍ରୀରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥକ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟି ତଥା ମହନ୍ତ ନୃତ୍ୟଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ନିକଟକୁ ପ୍ରେରଣ କରାଯାଇଛି । ସଂଗଠନର ସଭାପତି ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସ୍ୱାଇଁ କହିଛନ୍ତି, ବିନ୍ଦୁସାଗର ଜଳ ସବୁଠୁ ପବିତ୍ର । ଏହା ସମସ୍ତ ପବିତ୍ର ଜଳାଶୟର ବୁନ୍ଦାବୁନ୍ଦା ଜଳରୁ ସୃଷ୍ଟି । ଏହି ଜଳ ଭୂମିପୂଜନ ବେଳେ ଦିଆଯିବା ଅର୍ଥ ସମଗ୍ର ଦେଶର ପବିତ୍ର ପୁଷ୍କରିଣୀ ଜଳ ବ୍ୟବହାର ହେବା ସାଙ୍ଗେ ସମାନ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲଙ୍କ ସମେତ ଅନୀଲ ଧୀର, ରାଜେଶ ଅଗ୍ରୱାଲ ପ୍ରମୁଖ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଯଦିଓ ସଦସ୍ୟମାନେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଅଯୋଧ୍ୟାକୁ ଜଳ ନେଇ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ, ମାତ୍ର ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ଦେଇନାହିଁ ।

    Maximum 500 characters

    ରାଜ୍ୟ ଖବର View all

    Find Us on Facebook