Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
BREAKING NEWS

ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା: ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି

କଟକ: କାର କାଚ ଭାଙ୍ଗି ୪ଲକ୍ଷ ଲୁଟ

ରାଜକନିକା: ବାଇକକୁ ପିଟି ଓଲଟିଲା ଓଟୋ, ମହିଳା ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶିଶୁ ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ଆଉ ୩ ଗିରଫ

କୋରାପୁଟ: ଜଙ୍ଗଲରେ ଜୁଆ:୩ ଗିରଫ, ୧୫ ଫେରାର

ସ୍ପେଶାଲ ଫୋକସ ଷ୍ଟେଟ ଦାବି କଲେ ନବୀନ

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅମିତ ଶାହା

banner

କଳା

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ୨୨ଟି ଭାରତୀୟ ଭାଷାରେ ଗୀତ ଗାଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Dec 2, 2019    Views: 2836

    ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷତା ପାଇଁ ଭାରତ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପରିଚିତ । ଜାତି, ଧର୍ମ, ବର୍ଣ୍ଣ ତଥା ଭାଷା ଭେଦରେ ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟ ଏକ; ଏବଂ ଏହା ହିଁ ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତି ଓ ମହାନ ପରମ୍ପରାର ପରିଚୟ । ଏହି ପରିଚୟକୁ ଆହୁରି ସମୃଦ୍ଧି କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ କିଶୋରୀଙ୍କ ଅନନ୍ୟ ଉଦ୍ୟମ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ । ମୁମ୍ବାଇର ଏହି ପନ୍ଦର ବର୍ଷ ବୟସ୍କା କିଶୋରୀଙ୍କ ନାଁ ଆର୍ଶା ମୁଖାର୍ଜୀ । ଭାରତୀୟ ସମ୍ବିଧାନ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱୀକୃତ ସମସ୍ତ ବାଇଶଟି ଭାଷାରେ ସେ ଏକ ଗୀତ ରଚନା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜେ ଗାଇଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ମହିମା ଓ ଐତିହ୍ୟ ଉପରେ ପର୍ଯ୍ୟବସିତ ଏହି ଗୀତଟି ଶୁଣିବାକୁ ବେଶ୍ ମନଛୁଆଁ । ଗୀତର ପ୍ରତିଟି ଶବ୍ଦରେ ବିଭିନ୍ନତା ମଧ୍ୟରେ ଜାତୀୟ ଏକତା ଓ ସନଭାବନାର ଭାବନା ପ୍ରସ୍ଫୁଟିତ । ଆର୍ଶାଙ୍କ ସଙ୍ଗୀତ ଏବେ ୟୁଟୁ୍ୟବ ସମେତ ଏକାଧିକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ମୁମ୍ବାଇର ଆଇବି ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀ ଆର୍ଶା ପ୍ରଥମେ ଇଂରାଜୀ ଭାଷାରେ ଗୀତଟି ଲେଖିଥିଲେ । ପରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଗୀତଟିକୁ ଅନୁବାଦ କରିଥିଲେ । ତେବେ ହିନ୍ଦୀ, ତାମିଲ କିମ୍ବା ବେଙ୍ଗଲୀ ଭଳି ଜଣାଶୁଣା ଭାଷା ନୁହେଁ, ସାନ୍ତାଳୀ ଏବଂ ବୋଡୋ ଭଳି କଷ୍ଟ କର ଭାଷାରେ ମଧ୍ୟ ଗୀତଟିକୁ ସେ ଗାଇଛନ୍ତି । ଶୁଦ୍ଧ ଉଚ୍ଚାରଣ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଚାରିମାସ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା ।

    Maximum 500 characters

    କଳା View all

    Find Us on Facebook