Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
BREAKING NEWS

ସହିଦନଗର ଭବାନୀ ମଲ ନିକଟରେ ବିଏମସି ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ୱାଡର ଚଢଉ, ୫୦ ଲକ୍ଷର ପଲିଥିନ ଜବତ

ପୁଲିସ କବଳରୁ ବାଳ ଅପରାଧୀ ଛୁ

୫-ଟି କୃଷି ବିଭାଗ

୫-ଟିରେ ସାମିଲ ହେବ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ

ତେଲେଙ୍ଗାନା ଏନକାଉଣ୍ଟରର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିଦେ୍ର୍ଧଶ

ଏସଆଇଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ

ଘର ଭିତରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଠାବ

୩୨ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର

banner

ଅଜବ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ବର୍ଷେ ଫୋନ୍ ନ ଧରିଲେ ମିଳିବ ୭୧ ଲକ୍ଷ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Oct 14, 2019    Views: 103

    ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଅଭ୍ୟାସଠାରୁ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ‘ଭିଟାମିନୱାଟର’ ନାମକ ସଂସ୍ଥା ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା । ଯାହାର ନା ‘ସ୍କ୍ରୋଲ ଫି୍ର ଫର ଏ ଇୟର’ । ନିୟମ ଅନୁସାରେ ବର୍ଷେ ଫୋନ୍ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିଲେ ପୁରସ୍କାର ସ୍ୱରୂପ ୧୦ ହଜାର ଡଲାର ବା ୭୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିବ । ଏଥିରେ ହଜାର ହଜାର ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ୮ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହାର ମାନିଥିବା ବେଳେ ନୁ୍ୟୟର୍କ କ୍ୱିନ୍ ସିଟିର ୨୯ ବର୍ଷୀୟା ଏଲାନା ମୁଗଦାନ ନିଷ୍ଠାର ସହ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛନ୍ତି । ଆଜୀବନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଏଲାନା ଜଣେ ଲେଖିକା । ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବିନା ରହିବାର ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ସେ ନିଜର ଆଇଫୋନ୍ ୫ ଏସ୍ ବିକି୍ର କରିଦେଇଥିଲେ । ଫୋନ୍ ବିନା ଅନେକ ଅସୁବିଧା ସାମ୍ନା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପରେ ତାହା ସମାଧାନ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ କାରଣରୁ ଯୁବ ପିଢ଼ିଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି । ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଏହାର ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ୁଛି । ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ଛଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଭିଟାମିନ୍ୱାଟର ସଂସ୍କାର ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସକୁ ଲୋକେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି ।

    Maximum 500 characters

    ଅଜବ View all

    Find Us on Facebook