Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ଯୋଜନା ଓ ବିକାଶ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଏଣିକି ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କୁ ‘ମାନ୍ୟବର’ ସମ୍ବୋଧନ

    Share on :
    Date: Aug 14, 2019    Views: 113

    ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏଣିକି ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କୁ ମାନ୍ୟବର ସମ୍ବୋଧନ କରାଯିବ  । ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମରେ ସେମାନଙ୍କ ମହନୀୟ ଅବଦାନକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀମାନଙ୍କୁ ସଭାସମିତିରେ ସମ୍ବୋଧନ କରିବା ସମୟରେ ‘ମାନ୍ୟବର’ ଭାବେ ସମ୍ବୋଧନ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି କରିଛନ୍ତି  । ଏଣିକି ଉଚ୍ଚ ସାମ୍ବିଧାନିକ ପଦବୀରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଓ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀମାନଙ୍କୁ ହିଁ କେବଳ ‘ମାନ୍ୟବର’ ସମ୍ବୋଧନ କରାଯିବ  ।

    Read more

    ଅଗଷ୍ଟ ୯ରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ହେବେ ୪ଜଣ ଓଡ଼ିଆ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଅଗଷ୍ଟକ୍ରାନ୍ତି ଦିବସ ଅଗଷ୍ଟ ୯ରେ ୪ଜଣ ଓଡ଼ିଆ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ହେବ । ନୂଆ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିବେ । ସହଦେବ ସାହୁ(କଣ୍ଟିଲୋ), ଦଧୀଚି ସାହୁ(କାଇପଡ଼ା, ଯାଜପୁର), ଗନ୍ଧର୍ବ ...

    Read more

    ଅନାହାର ମୃତୁ୍ୟ ଅପେକ୍ଷାରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କ ପୂଅ ଓ ବୋହୂ

    ନିମାପଡ଼ା : ବିଗତ ୩୦ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାର ଉପାନ୍ତ ଅଂଚଳରେ ଅନାହାର ମୃତୁ୍ୟକୁ ନେଇ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଚହଳ ପଡ଼ିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଂଚଳରେ ଅନାହାର ମୃତୁ୍ୟ ଜନିତ ଘଟଣାକୁ ଆଖିରେ ନଦେଖିଲେ ବିଶ୍ୱାସ କରିହେବନାହିଁ  । ପୁରୀ ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନିମାପଡ଼ା ...

    Maximum 500 characters

    ଯୋଜନା ଓ ବିକାଶ View all

    Find Us on Facebook