Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜନୀତି ତଡ଼କା

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ ସମ୍ପର୍କରେ ଏପରି କହିଲେ ଶିବରାଜ

    Share on :
    Date: Aug 11, 2019    Views: 113

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଥିବା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ରବିବାର ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ।  ଖାଲି ବର୍ଷି ନାହାନ୍ତି ସମାଲୋଚନା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଛାଇ ନାହାନ୍ତି । 

    କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ବର୍ଷି ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ପରିବାରବାଦ ରାଜନୀତି ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛି ।  ବିଜେପି ପରିବାରବାଦ ରାଜନୀତି ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେନାହିଁ । ବିଜେପି ଲୋକଙ୍କ ବିକାଶ ଚାହେଁ ।  ତିନି ତଲାକ ପରି ଐତିହାସିକ ବିଲ ପାସ କରି ବିଜେପି ଆସ୍ଥାଭାଜନ ହୋଇଛି ।  କଂଗ୍ରେସ ମୁଖିଆ ଚୟନ ନେଇ ଟଣା ଓଟରା ଚାଲିବା ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ ।  

    ସେହିପରି ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ପଣ୍ଡିତ ଜବାହରଲାଲ ନେହରୁଙ୍କ ମଧ୍ୟ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।  ପଣ୍ଡିତ ଜବାହରଲାଲ ନେହରୁ ହେଉଛନ୍ତି କାଶ୍ମୀର ସମସ୍ୟାର ଜନକ ।  ନେହରୁଙ୍କ କାଶ୍ମୀର ଭୁଲକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସୁଧାରିଛନ୍ତି ।  

     ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କାଳିଆ ଯୋଜନାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନା ଲାଗୁ ନକରି କାଳିଆ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟିବା ଅପରାଗତାର ପରିଚୟ ।  ରାଜ୍ୟର ବିଧିବଦ୍ଧ ବିକାଶ ପାଇଁ କୌଣସି ରୋଡ ମ୍ୟାପ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନାହିଁ ।  ଏହି ଅବସରରେ ଶ୍ୱେତପତ୍ର ଜରିଆରେ ରାଜ୍ୟର ଚାଷୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।  ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ତୁରନ୍ତ ତାଲିକା ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନାରେ  ଓଡ଼ିଶା ସାମିଲ ହେଲେ ବିକାଶ ସୁନିଶ୍ଚିତ ।  

     ସେହିପରି କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଜେପିକୁ ବିଜେଡିର ସହଯୋଗ ନେଇ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ଶ୍ରୀ ଚେହାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ବିଜେଡି କେବଳ ରାଜନୈତିକ ସହଯୋଗ କରୁଛି । ଅନ୍ୟ କିଛି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ ।  ଓଡ଼ିଶାରେ ବିଜେପି ଏକାକୀ ଲଢିବ ଓ ସରକାର ଗଢିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

     ଏହାଛଡ଼ା ପାଣି ବିନିଯୋଗ ନହୋଇ ସମୁଦ୍ରକୁ ଯାଉଛି । ବ୍ୟବହାର ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରୁନି ।  ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଚାଷକୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଜଳସେଚିତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ଏପରି ହେଲେ ଚାଷୀକୁଳର ବିକାଶ କିପରି ହେବ ବୋଲି ଶିରାଜ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । 

    Read more

    ଓଡ଼ିଶାରୁ ସଦସ୍ୟ ହେବେ ଶିବରାଜ

    ଭୁବନେଶ୍ୱର:  ବିଜେପିର ସଭ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ ଅଭିଯାନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ  ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ।  ଖାଲି ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ନାହିଁ  ଓଡ଼ିଶାରୁ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ହେବେ ।  ଆସନ୍ତା ୧୦ ତାରିଖ ଦିନ ଶ୍ରୀ ଚୌହାନ ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ।  ...

    Read more

    ଓଡ଼ିଶାର ବିକାଶ ପାଇଁ ନବୀନ ସରକାରକୁ ହଟାଇବା ଜରୁରୀ: ଶିବରାଜ

    ସମ୍ବଲପୁର : ଜଗତର ନାଥ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପୂଣ୍ୟ ଭୂମି ଓଡ଼ିଶା ରତ୍ନଗର୍ଭା  । ପ୍ରାକୃତିକ ସମ୍ପଦରେ ଭରପୁର  । ଓଡ଼ିଶାର ମାଟି ତଳେ ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମହଜୁଦ ହୋଇ ରହିଛି  । ସେହିପରି ଉର୍ବର ଚାଷ ଜମି, ବନ୍ୟ ସମ୍ପଦ, ବ୍ୟାପକ ଜଳଉତ୍ସ ସହିତ ...

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି ତଡ଼କା View all

    Find Us on Facebook