Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
BREAKING NEWS

ଭଉଣୀ ଗାଳି ଦେଲା ବୋଲି ନିଜ ଦେହରେ ନିଅାଁ ଲଗାଇ ଦେଲା ନବମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର

ଟଙ୍କା ପାଇଁ ହାଣିଲେ, ବାଇକ ଲୁଟିନେଲେ

ଉଠା ଦୋକାନୀଙ୍କ ତାଲିକା ମିଳିବା ପରେ ଥଇଥାନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ

ବୋକୋରୋରେ ଦୁଇ ଯବାନ ସହିଦ, ଜଣେ ଆହତ

ଉତର ପୂର୍ବାଂଚଳରେ ୧୧ ଘଂଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା : ଦୋକାନ, କଲେଜ ସବୁ ବନ୍ଦ

ଗୁମ୍ଫା ଭିତରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଶବ ଉଦ୍ଧାର

ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ଉଚ୍ଛେଦକୁ ବିରୋଧ କଲେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଓ ନେତା, ଦାବି : ‘ଆଗ ଥଇଥାନ, ପଛରେ ଉଚ୍ଛେଦ’

banner

ଦେଶ ବିଦେଶ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ପାକିସ୍ତାନରେ ଟମାଟୋ କିଲୋ ୩୦୦

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Aug 10, 2019    Views: 125

    ଇସଲାମାବାଦ: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ମୋଦୀ ସରକାର ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବାକୁ ନେଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ବିଚଳିତ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ସହିତ ବାଣିଜ୍ୟ କାରବାର ବନ୍ଦ କରି ନିଜ ଗୋଡ଼ରେ ନିଜେ କୁରାଢ଼ି ମାରିଛି। ଭାରତରୁ ଯୋଗାଣ ହେଉଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନ କଟକଣା ଲଗାଇବା ପରେ ସେଠାରେ ଟମାଟୋ କିଲୋଗ୍ରାମ ପିଛା ୩୦୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନର ଅର୍ଥନୀତି ଭୁଶୁଡ଼ି ପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ଦେଶବାସୀ ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼ରେ ନୟାନ୍ତ ହୋଇଆସୁଛନ୍ତି। ଏପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତରୁ କେତେକ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀର ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ହେବା ପରେ ଦରଦାମ ବୃଦ୍ଧି ଖାଉଟିଙ୍କୁ ହରଡ଼ଘଣାରେ ପକାଇଛି।

    ଟମାଟୋ ଦରରେ ଏଭଳି ବୃଦ୍ଧିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଭାରତ ସହିତ ବାଣିଜ୍ୟ କାରବାର ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନେଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିର କ୍ଷତି ସିଧାସଳଖ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ମୁଣ୍ଡାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିଦିନ ସବୁଜ ପନିପରିବା, ବିଶେଷକରି ଟମାଟୋର ଏକ ବଡ଼ ଅଂଶ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଯୋଗାଣ ହୋଇଥାଏ। ଫଳରେ ସେଠାରେ ପନିପରିବା ଏବଂ ଟମାଟୋ ଦର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ମଧ୍ୟରେ ରହିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ବାଣିଜ୍ୟ କାରବାର ବନ୍ଦ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ଭାରତରୁ ଟମାଟୋ ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ରହିଛି।

    ଭାରତୀୟ ଟ୍ରକ ଚାଳକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଭାବୁଛି ଯେ ବ୍ୟବସାୟ ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ ଭାରତ ଏବଂ ଅଟାରୀ ବର୍ଡରରେ ରହୁଥିବା କୃଷକ, ଟ୍ରକ ଚାଳକ ଓ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ କ୍ଷତି ସହିବେ, ତେବେ ତାହା ମୁର୍ଖତାର ପରିଚୟ। କାରଣ ପାକିସ୍ତାନରେ ପନିପରିବା ଦରଦାମ ଏବେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଚାଲିଯିବ। ଫଳରେ ସେଠାକାର ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହାହାକାର ସୃଷ୍ଟି ହେବ।

    Maximum 500 characters

    ଦେଶ ବିଦେଶ View all

    Find Us on Facebook