Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
BREAKING NEWS

ଆତ୍ମରକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଜେଡି ନାଗରିକତା ବିଲକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛି: ନିରଞ୍ଜନ

ବାରବାଟୀରେ କ୍ରିକେଟ ଟିକଟ ପାଇଁ ପରିଚୟପତ୍ର ଜରୁରୀ: ଓସିଏ

ନାଗରିକତା ବିଲକୁ ବିଜେଡିର ସମର୍ଥନ

ନୂଆ ବର୍ଷକୁ କମିବ ପିଆଜ ଦର: ରଣେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁ

ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ବିଲ ଆଗତ ସପକ୍ଷରେ ୨୯୩ ଭୋଟ

୨୦୨୦ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ସରିବ ଖଣି ନିଲାମ: ଖଣିମନ୍ତ୍ରୀ

ଧରାପଡ଼ିଲେ ୪ ନକଲି ଶିକ୍ଷକ

ପିଆଜ ଦର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ବୈଠକ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିର ଚତୁଃପାର୍ଶ୍ୱରେ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ

ପୁରୀ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାରେ ଆଉ ୨ ଗିରଫ, ମୋଟ ଗିରଫ ସଂଖ୍ୟା ହେଲା ୬

ଲୋକସଭାରେ ନାଗରିକ ସଂଶୋଧନ ବିଲ ଆଗତ କଲେ ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା

କାଳିଆ ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ବୋହୂ

ନିଖୋଜଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଠାବ

banner

ରାଜନୀତି ତଡ଼କା

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ସମାଲୋଚନା କରିବା ଠିକ ନୁହେଁ: ଶଶୀଭୂଷଣ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Aug 4, 2019    Views: 289

    ଭୁବନେଶ୍ୱର:  କୁନ୍ଦୁଲି ଘଟଣାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କମିସନ ବସାଇଥିଲେ ।  କମିସନ ମଧ୍ୟ ବିଧାନସଭାରେ ରିପୋର୍ଟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଏବେ କୁନ୍ଦୁଲି ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ସମାଲୋଚନା କରିବା ଠିକ ନୁହେଁ ।  କୁନ୍ଦୁଲି ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟକୁ  ବିଭିନ୍ନ ରାଜନେତା ସମାଲୋଚନା କରିବା ପରେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ଏହା କହିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ଶଶୀଭୂଷଣ ବେହେରା । 

    ପ୍ରକାଶ ଯେ, କୁନ୍ଦୁଲି ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ପ୍ରଥମେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନିରସିଂହ ମିଶ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।  ଶ୍ରୀ ମିଶ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରି କହିଥିଲେ ଯେ,  ଆମ ପ୍ରଶାସନ ଏତେ ଦକ୍ଷ ଯେ, ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୁକ୍ତ କିଏ ଜାଣିପାରିଲାନି ।  ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ରାଜ୍ୟର ନାରୀ ସମାଜ କେମିତି ସୁରକ୍ଷିତ ରହିପାରିବେ । କୁନ୍ଦୁଲି ଦୁଷ୍କର୍ମ ତଦନ୍ତରେ ହେରଫେର କରାଯାଇଛି । ସାକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଦବାଇବା ପାଇଁ ଷ୍ଟେଜ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ଶ୍ରୀ ମିଶ୍ର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । 

    ସେହିପରି କୁନ୍ଦୁଲି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୃଥ୍ୱୀରାଜ ହରିଚନ୍ଦନ କହିିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାର ମାମଲାକୁ ଚପେଇବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରଥମରୁ ତଦନ୍ତକୁ ଦିଗହରା  କରାଇଛନ୍ତି ।  କାହାକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସରକାର ଏପରି କଲେ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ହରିଚନ୍ଦନ କହିଛନ୍ତି । 

    ତେବେ ଏଭଳି ସମାଲୋଚନାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀ ବେହେରା ଉପରୋକ୍ତ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ।

     ପ୍ରକାଶ ଯେ,  ୨୦୧୭ ଅକ୍ଟୋବରରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର କୁନ୍ଦୁଲିରେ ଉଠିଥିବା ଗଣବଳାକ୍ରାର ଅଭିଯୋଗ ଏବଂ କେଇ ମାସ ପରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଆହତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ କମିସନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଶନିବାର ବିଧାନସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପିତ  ହୋଇଥିଲା ।  କମିସନଙ୍କ ସୁପାରିସ କ୍ରମେ ସରକାର କି ପଧକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ସେ ରିପୋର୍ଟ ବି ଗୃହରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । 
    ପ୍ରଚଣ୍ଡ ମାନସିକ ଚାପରେ ପଡ଼ି କୁନ୍ଦୁଲି ପୀଡ଼ିତା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ କୌଣସି ସରକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଦାୟୀ ନୁହନ୍ତି । ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥାର ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟିଛି ବୋଲି ଯେଉଁ ଅଭଯୋଗ ଉଠିଥିଲା ତାହା ଭିତ୍ତିହୀନ ବୋଲି ଉକ୍ତ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । 

     

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି ତଡ଼କା View all

    Find Us on Facebook