Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ଅର୍ଥନୀତି

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଶସ୍ତା ହେଲା ବିନା ସବସିଡି ଗ୍ୟାସ

    Share on :
    Date: Aug 1, 2019    Views: 61

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସବସିଡି ବିହୀନ ଘରୋଇ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ ବା ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ଦାମ ୬୨ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଆଜିଠାରୁ ଘରୋଇ  ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଏହି ସିଲିଣ୍ଡର ୫୯୧ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଧା ଏହା ୬୫୩ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଥିଲା ।
    ତୈଳ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ସୂଚନାନୁସାରେ, ବ୍ୟବସାୟିକ ସିଲିଣ୍ଡରର ଦାମ ମଧ୍ୟ ୧୨୬ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସିଲିଣ୍ଡର ୧୧୫୧.୫୦ ଟଙ୍କା ବଦଳରେ ୧୦୨୫.୫୦ ଟଙ୍କାରେ ମିଳିବ ।
    ପ୍ରଥମେ ସବସିଡିରେ ମିଳୁଥିବା ଘରୋଇ ସିଲିଣ୍ଡରର ଦାମ ୧୦୦.୫୦ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରାଯାଇଥିଲା । ଜୁଲାଇ ୧ରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଘରୋଇ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ସିଲିଣ୍ଡର ୬୩୭ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି । 

    Read more

    ବୃୃଦ୍ଧି ପାଇଲା ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ ମୂଲ୍ୟ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜୁନ ମାସ ପହିଲାରୁ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ଝଟକା ଲାଗିଛି । ଇନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଘରୋଇ ଏଲପିଜି ବିନା ସବସିଡ଼ ଗ୍ୟାସ ୨୫ଟଙ୍କା ଓ ସବସିଡ଼ ଥିବା ସିଲିଣ୍ଡର ଦରରେ ଏକ ଟଙ୍କା ୨୩ ପଇସା ବୃୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି ।

     ସରକାରୀ ତୈଳ କମ୍ପନୀ ଗୁଡ଼ିକ ...

    Read more

    ବଢିଲା ଗ୍ୟାସ ଦର

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:  ଶୁକ୍ରବାର ସବସିଡାଇଜ ଏଳପିଜି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ୧୪.୨ କିଲୋ ସିଲିଣ୍ଡରର ଦର ୪୭୯.୭୭ ଥିବାବେଳେ ଏବେ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୪୮୭.୧୮ ହୋଇଛି ବୋଲି ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲ କର୍ପୋରେସନ ଠାରୁ ପ୍ରକାଶ । ଜୁଲାଇ ୩୧ ତାରିଖରେ କେନ୍ଦ୍ର ...

    Maximum 500 characters

    ଅର୍ଥନୀତି View all

    Find Us on Facebook