Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବିଜ୍ଞାନ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଥଣ୍ଡାପାଣି ପିଇବାରୁ ହୋଇଥାଏ ଏହି ଅସୁବିଧା

    Share on :
    Date: Jul 19, 2019    Views: 95

    ଖରାର ମାତ୍ରା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଲୋକମାନେ ଖରାଦିନେ ଟିକେ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଥଣ୍ଡାପାଣି ପିଇବାର ମଜା ନେଇଥାନ୍ତି। ମାତ୍ର ଏହି ଥଣ୍ଡାପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ କି ପ୍ରକାର କ୍ଷତି ହୋଇଥାଏ ଆସନ୍ତୁୂ ଜାଣିବା।


    ପେଟ ଖରାପ: ଥଣ୍ଡା ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ପେଟ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ। ଥଣ୍ଡାପାଣି ପିଇଲେ ଆମ ପାଚନ କ୍ରିୟାରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ। ପେଟ ଦରଜ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ।


    ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା: ଥଣ୍ଡାପାଣିର ତାପମାତ୍ରା ଓ ଆମ ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରା ସବୁବେଳେ ଅଲଗା ହୋଇଥାଏ। ଥଣ୍ଡାପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ପାଣିର ତାପମାତ୍ରା ଆମ ମୁଣ୍ଡରେ ଥିବା ଶିରାକୁ ସିଧାସଳଖ ଯାଇଥାଏ। ହଠାତ୍‍ ଥଣ୍ଡାପାଣିର ତାପମାତ୍ରାକୁ ସହିବା କଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ ଯାହାର ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବରୁ ମୁଣ୍ଡାବିନ୍ଧା ହୋଇଥାଏ।


    କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ: ଘରର ତାପମାତ୍ରା ଅନୁସାରେ ପାଣି ପିଇଲେ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟର ସମସ୍ୟା ଖୁବ୍‍ କମ ହୋଇଥାଏ। ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରା ଠାରୁ ଅଧିକ ତାପମାତ୍ରାର ହୋଇଥାଏ ଥଣ୍ଡାପାଣି। ବାରମ୍ବାର ଥଣ୍ଡା ପାଣି ପିଇଲେ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟର ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ।
    ମୋଟାପଣ ବଢ଼ାଇବା: ଥଣ୍ଡାପାଣି ଆମ ଶରୀରରେ ମୋଟାପଣ ବଢ଼ାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଥଣ୍ଡାପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ଚର୍ବି ବଢ଼ିଥାଏ। ଯଦି ପତଳା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଥଣ୍ଡାପାଣି ପିଇବା କମେଇ ଦିଅନ୍ତୁ।

    Maximum 500 characters

    ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବିଜ୍ଞାନ View all

    Find Us on Facebook