Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜନୀତି

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଚାଷୀଙ୍କୁ ଉଚିତ ମୂଲ୍ୟ ଦିଆଯାଉନଥିବା ପ୍ରମାଣ କରିଦେଲେ ରାଜନୀତିରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବି: ସୂର୍ଯ୍ୟ ପାତ୍ର

    Share on :
    Date: Jan 11, 2019    Views: 81

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମଣ୍ଡିରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଧାନର ଉଚିତ ମୂଲ୍ୟ ଦିଆଯାଉନଥିବା ଯଦି କେହି ପ୍ରମାଣ କରିଦିଅନ୍ତି ତେବେ ମୁଁ ରାଜନୀତିରେ ସନ୍ୟାସ ନେବି । ଏଭଳି ଦମ୍ଭର ସହ କହିଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର ।
     ଶ୍ରୀ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ଖରିଫ ଋତୁରେ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ବଢିଛି । ଏହି ସଂଗ୍ରହ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି ।  ଧାନ ସଂଗ୍ରରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଉଚିତ ମୂଲ୍ୟ ଦିଆଯାଉଛି । ଖରିଫ ସଂଗ୍ରହ ଋତୁରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୭୨ ହଜାର ଚାଷୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଧାନବିକ୍ରୀ କରିସାରିଛନ୍ତି ଓ ୩ ହଜାର ୮୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଧାନକିଣାରେ ୨୪ରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାପ୍ୟ  ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି । ଚାଷୀଙ୍କ ବଳକା ଧାନକୁ ସରକାର କିଣିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି । 

    ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ‘କାଳିଆ’କୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ବିଜେପି ନେତା ସମୀର ମହାନ୍ତି ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ଦଳୀୟ ଆଧାରରେ ହିତାଧିକାରୀ ଚୟନ କରାଯାଉଛି । ଭାଗଚାଷୀଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଛି ।  ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚୁପ କରିବାକୁ ବିଜେଡିର ଗୁମାସ୍ତା କାମରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ।  ନିର୍ବାଚନୀ ବୈତରଣୀ ପାର ହେବା ଓ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଚାଲ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । 

     

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି View all

    Find Us on Facebook