Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ଦେଶ ବିଦେଶ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଅଯୋଧ୍ୟା ଶୁଣାଣୀରୁ ଓହରିଲେ ବିଚାରପତି, ୨୯ରେ ନୂଆ ବେଂଚ କରିବେ ଶୁଣାଣୀ

    Share on :
    Date: Jan 10, 2019    Views: 101

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପୁଣି ଅଯୋଧ୍ୟା ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ ଘୁଂଚିଯାଇଛି  । ଆସନ୍ତା ୨୯ରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନୂଆ ବେଂଚରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ ହେବ  । ଆଜି ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ରଂଜନ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ପାଂଚ ଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଅଯୋଧ୍ୟା ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ  । ତେବେ ଏସଂକ୍ରାନ୍ତୀୟ ମାମଲାରେ ସେ ପୂର୍ବରୁ ଓକିଲ ଭାବେ ଲଢ଼ିଥିବାରୁ ଜଷ୍ଟିସ ୟୁୟୁ ଲଳିତ ଅଯୋଧ୍ୟା ଶୁଣାଣୀରୁ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ  । ଜଷ୍ଟିସ ଲଳିତ ପୂର୍ବରୁ କଲ୍ୟାଣ ସିଂହଙ୍କ ପାଇଁ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ  । ଏହି କଥା ମନେପକାଇ ମୁସଲିମମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଲଢ଼ୁଥିବା ଆଇନଜୀବୀ ଆପତି ଉଠାଇଥିଲେ  । ଫଳରେ ଲଳିତ ଶୁଣାଣୀରୁ  ଓହରି ଯାଇଥିଲେ  । ତେଣୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମାମଲା ଶୁଣାଣୀକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ସହ ନୂତନ ବେଂଚ ଗଠନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି  । ନୂଆ ବେଂଚରେ ୨୯ରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ କରାଯିବ  ।

    ୬ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଅଯୋଧ୍ୟା ମାମଲାର ଅନ୍ତ ଘଟୁନଥିବାବେଳେ ଏହାକୁ ନେଇ ଜାତୀୟ ରାଜନୀତି ମଧ୍ୟ ବେଶ ସରଗରମ ରହିଛି  । ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନିଘା ରହିଥିବାବେଳେ ଶୁଣାଣୀ ସ୍ଥଗିତ ରହିଥିବାରୁ ଅନେକ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି  ।

    Read more

    ଅଯୋଧ୍ୟ ମାମଲା, ଅଗଷ୍ଟ ୧୫କୁ ଘୁଞ୍ଚିଲା

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଅଯୋଧ୍ୟାସ୍ଥିତ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି-ବାବ୍ରି ମସଜିଦ ବିବାଦ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଶୁକ୍ରବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ହୋଇଥିଲା । ମାମଲାର ଆପୋଷ ସମାଧାନ ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିବା ୩ଜଣିଆ ମଧ୍ୟସ୍ଥ କମିଟି ହାଜର ହୋଇ ମାମଲାର ସମାଧାନ ଲାଗି ...

    Read more

    ଅଯୋଧ୍ୟା ରାୟ ସଂରକ୍ଷିତ

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଯୋଧ୍ୟା ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟସ୍ତି ନିଯୁକ୍ତି ନେଇ ଶୁଣାଣି ଶେଷ ହୋଇଛି । ତେବେ ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମାମଲାର ରାୟ ଶୁଣାଣି କରି ରାୟକୁ ସଂରକ୍ଷିତ ରଖିଛନ୍ତି ।  ଏହି ଅବସରରେ  ମଧ୍ୟସ୍ତ ପାଇଁ ଜଣେ ବା ଏକାଧିକଙ୍କ ନାଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ...

    Maximum 500 characters

    ଦେଶ ବିଦେଶ View all

    Find Us on Facebook