Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜନୀତି

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ସିଟ ବୁଝାମଣା ହେବ: ନିରଞ୍ଜନ

    Share on :
    Date: Jan 9, 2019    Views: 765

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ  କଂଗ୍ରେସ ଆସନ ବୁଝାମଣା କରିବ ବୋଲି ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଅବସରରେ କେତେ ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ହେଲାଣି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନରେ ନିରଞ୍ଜନ ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ମୋଟ ସିଟ ତ ୧୪୭ ଅଛି । କିଛି ଜାଗାରେ ଆଡଜଷ୍ଟ ହେବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ।

    ତେବେ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ କେଉଁ ଦଳ ସହ କଂଗ୍ରେସ ସିଟ ବୁଝାମଣା କରିବ ସେନେଇ ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନାହାନ୍ତି । 

    ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କଂଗ୍ରେସ ଆଗୁଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ ବୋଲି ପୂର୍ବରୁ ପିସିସ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ପ୍ରଭାରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ହେଁ କ’ଣ ପାଇଁ ଏଥିରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି ସେନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ତେବେ  କାଳେ ଆଗୁଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡ଼କୁ ଟାଣିନେଇଯିବେ କି? କାଳେ କୌଣସି ପ୍ରଲୋଭନର ଶିକାର ହୋଇ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଲଢିବାକୁ ମନା କରିଦେବେ କି? ଯଦି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଆଗୁଆ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଏ, ଅନ୍ୟ ଆଶାୟୀମାନେ ଦଳ ଛାଡ଼ି ଦେବେ କି? ଏମିତି ଅନେକ ଆଶଙ୍କା ରହିଥିବାରୁ ଆଗୁଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ଡରୁଥିବା ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । 

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି View all

    Find Us on Facebook