Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜନୀତି

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ୨୦୧୯ରେ ମିଶିକି ଲଢ଼ିବୁ, ସବୁ ଆସନ ଜିତିବୁ : କୁମାରସ୍ୱାମୀ

    Share on :
    Date: Nov 6, 2018    Views: 688

    ବେଙ୍ଗାଲୁର : ୨୦୧୯ରେ ଜେଡ଼ିଏସ ଓ କଂଗ୍ରେସ ଏକାଠି ହୋଇ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ  । ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଦୁଇ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ ହେବେ  । ଏଭଳି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି ଜେଡ଼ିଏସ ନେତା ତଥା କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚଡ଼ି କୁମାରସ୍ୱାମୀ  । ଆଜି କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଉପନିର୍ବାଚନରେ ଜେଡ଼ିଏସ ଓ କଂଗ୍ରେସ ଦବଦବା ଜାହିର କରିଛନ୍ତି  । ୫ ଆସନ ପାଇଁ ଉପନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୪ ଆସନରେ ମିଳିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି  । ଅପରପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ନେତା ବିଏସ ୟେଦୁରପ୍ପାଙ୍କ ପୁଅ ବାଜିମାତ କରି  ବିଜେପିର ସମ୍ମାନ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି  ।

    କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଉପନିର୍ବାଚନ ଉଭୟ ବିଜେପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ-ଜେଡ଼ିଏସ ପାଇଁ ସମ୍ମାନର ପ୍ରଶ୍ନ ଥିଲା  । ଉପନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର ଏଏସ ନ୍ୟାମଗୌଡ଼ା ଓ ଜେଡ଼ିଏସର ଅନିଥା କୁମାରସ୍ୱାମୀ ଯଥାକ୍ରମେ ୩୯୪୮୦ ଓ ୧ ଲକ୍ଷ ୯୧୩୭ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି  । ଅନିଥା ହେଉଛନ୍ତି କୁମାରସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପନôୀ  । ସେହିପରି କଂଗ୍ରେସର ବିଏସ ଉଗ୍ରୁପା ଓ ଜେଡ଼ିଏସର ଏଲଆର ଶିବରାମେଗୌଡ଼ା ବଲାରୀ ଓ ମାଣ୍ଡ୍ୟା ଲୋକସଭା ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି  । ତେବେ ବିଏସ ୟେଦୁରପ୍ପାଙ୍କ ପୁଅ ବିୱାଇ ରାଘବେନ୍ଦ୍ର ସିମୋଗା ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି  ।

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି View all

    Find Us on Facebook