Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜ୍ୟ ଖବର

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଶୁକ୍ରବାର ଓକିଲ ଘେରିବେ ନବୀନ ନିବାସ

    Share on :
    Date: Oct 10, 2018    Views: 230

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: କଟକରେ ଓକିଲଙ୍କୁ ପୁଲିସର ମାଡ଼ ମରାଯିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଓକିଲମାନେ ନବୀନ ନିବାସ ଘେରିବେ । ହାଇକୋର୍ଟ ବାର ଆସୋସିଏନ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସାଧାରଣ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଏଡାଛଡ଼ା ଓକିଲମାନେ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନେ୍ଦାଳନକୁ ଚାଲୁ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।  ଆସନ୍ତା ଶୁକ୍ରବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଆନେ୍ଦାଳନ ଚାଲିବ ।

    ଏହି ବୈଠକରେ ନବୀନ ନିବାସ ଘେରାଉ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଏନେଇ ଆସନ୍ତା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି ।

    ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସମସ୍ତ ଓକିଲ ନବୀନ ନିବାସ ଘେରାଉ କରିବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।  

    ପ୍ରକାଶ ଯେ, ନିଜ ଜିଦରେ ଓକିଲମାନେ ଅଟଳ ରହିଛନ୍ତି । ଆନେ୍ଦାଳନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେବା ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ନିଦେ୍ର୍ଧଶ ଦେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଓକିଲମାନେ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନେ୍ଦାଳନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ କହିଥିଲେ ଯେ, ଓକିଲମାନେ ତୁରନ୍ତ ଆନେ୍ଦାଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦିଅନ୍ତୁ । ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସୃଷ୍ଟି କରାନଯାଉ । ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷାରତ ମହକିଲ ଯେପରି ସେମାନଙ୍କ ଅଧିକାରରୁ ବଞ୍ଚିତ ନହୁଅନ୍ତି ସେଥିପ୍ରତି ସଚେତନ ରହିବା ଦରକାର । ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଏଭଳିଭାବେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ସହ ଆନେ୍ଦାଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ଓ ଅନ୍ୟ ଓକିଲ ସଂଘକୁ ନିଦେ୍ର୍ଧଶ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ହାଇକୋର୍ଟ ଓକିଲ ସଂଘ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଦେ୍ର୍ଧଶକୁ ଫୁ କରିଦେଇଛନ୍ତି । 

    Maximum 500 characters

    ରାଜ୍ୟ ଖବର View all

    Find Us on Facebook