Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜନୀତି

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ହାତ ଛାଡ଼ିଲେ ପଦ୍ମଲୋଚନ ପଣ୍ଡା

    Share on :
    Date: Oct 7, 2018    Views: 2082

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ଦଳବଦଳ ରାଜନୀତି । ନିକଟରେ ବିଜେପି, କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡିରୁ ବହୁ ନେତା ଦଳ ଛାଡ଼ି ଅନ୍ୟ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବାର ନଜିର ରହିଛି । ଏହି ଧାରାରେ ଆଉ ଜଣେ ନେତା ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । 

    ସେ ହେଉଛନ୍ତି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାର ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପଦ୍ମଲୋଚନ ପଣ୍ଡା । ଶ୍ରୀ ପଣ୍ଡା କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି । ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ସେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।  ଏହି ଅବସରରେ ଦଳରେ ଗୋଷ୍ଠି କନ୍ଦଳ ଓ ସମନ୍ୱୟର ଅଭାବ ରହିଥିବା ଶ୍ରୀ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ।  ତେବେ ସେ କେଉଁ ଦଳକୁ ଯିବେ ବା ନିଜର ରାଜନୈତିକ ଭବିଷ୍ୟତ ନେଇ ଆସନ୍ତା ମଙ୍ଗଳବାର ଘୋଷଣା କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । 

    ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦଳକୁ ସୁଦୃଢ କରିବାକୁ ପ୍ରାଣପଣେ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ଜଣେ ପରେ ଜଣେ ଦଳ ଛାଡ଼ୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ନୂତନ ମଙ୍ଗୁଆଳଭାବେ ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ପରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଉଠିଥିଲା ପିସିସି । କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଗହଳି ଚହଳି ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ଏପରି କି ବହୁତ ଦିନ ବ୍ୟବଧାନରେ ଦଳର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ । କିନ୍ତୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଜଣେ ପରେ ଜଣେ ନେତା ଦଳ ଛାଡ଼ିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନେ ବି ଇସ୍ତଫା ଦେଉନାହାନ୍ତି ସେମାନେ ଦଳ କିମ୍ବା କୌଣସି ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କୁ ଖୋଲା ଖୋଲି ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । 

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି View all

    Find Us on Facebook