Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ଯୋଜନା ଓ ବିକାଶ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭେଟି

    Share on :
    Date: Aug 10, 2018    Views: 177

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭେଟି । ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ସହାୟତା ରାଶି ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  । ନିଜର ଦାବି ପୂରଣ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଆନେ୍ଦାଳନ ସହ ଧାରଣା ଦେଇଆସୁଥିବା ଆଶାକର୍ମୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଛତା, ଚପଲ, ସାଇକେଲ, ଆଲମିରା ଓ ଟର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ଆଶା କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ସହାୟତା ରାଶି ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାକୁ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି ଆଶା ଅବ୍ୟାହତି ଯୋଜନାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମିଳିବ । ୧୦ ବର୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟ ପରେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସର ନେଲେ ଏହି ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମିଳିବ  । ଏହି ଯୋଜନାରେ ରାଜ୍ୟର ୪୭ ହଜାର ଆଶାକର୍ମୀ ଉପକୃତ ହେବେ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି । 
    ଆଶା କର୍ମୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ଅବଦାନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ତେଣୁ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଓ ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ୪୭ ହଜାରରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍ ଆଶାମାନଙ୍କ ଅବଦାନକୁ ସ୍ୱୀକୃତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । 

    Maximum 500 characters

    ଯୋଜନା ଓ ବିକାଶ View all

    Find Us on Facebook