Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ଦେଶ ବିଦେଶ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ମାରିନା ବିଚରେ ସମାଧି ନେବେ କରୁଣାନିଧି

    Share on :
    Date: Aug 8, 2018    Views: 71

    ଚେନ୍ନାଇ: ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଡିଏମକେ ସୁପ୍ରିମୋ ଏମ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ଶେଷ କୃତ୍ୟ ଚେନ୍ନାଇ ମାରିନା ବିଚରେ ହେବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି । ବହୁ ବାଦ ବିବାଦ ପରେ ମାରିନା ବିଚରେ କରୁଣାନିଧିଙ୍କୁ ସମାଧି ପାଇଁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।  ମାରିନାରେ ସମାଧି ପାଇଁ ମାଡ୍ରାସ ହାଇକୋର୍ଟ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଏହି ରାୟ ପରେ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ପୁତ୍ର ଷ୍ଟାଲିନ କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ । ମାରିନା ବିଚରେ କରୁଣାନିଧିଙ୍କୁ ସମାଧି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧ ଯୋଗୁଁ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା  । ତେବେ ମାରିନା ବିଚରେ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ଶେଷ କୃତ୍ୟ ହେଉ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ସହ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ସମର୍ଥକ ଦାବି କରିଥିଲେ । ହେଲେ କ୍ଷମତାସୀନ ଏଆଇଡିଏମକେ ସରକାର ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କରିଥିଲେ । ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ଡିଏମକେ ମାଡ୍ରାସ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା । ଡିଏମକେର ପିଟିସନ ଦାଖଲ ହେବା ପରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରୁ ହାଇକୋର୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ହୁଲୁଭାଦି ଜି. ରକେଶଙ୍କ ଘରେ ଶୁଣାଣି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଉଭୟ ପକ୍ଷକୁ ଶୁଣିବା ପରେ କୋର୍ଟ ମାରିନା ବିଚରେ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ।  ଆନ୍ନାଦୁରାଇଙ୍କ ସମାଧି ପାଖରେ ସମାଧି ନେବେ କରୁଣାନିଧି । ଏମଜିଆର ଓ ଜୟଲଲିତା ବି ମାରିନା ବିଚରେ ସମାଧି ନେଇଥିଲେ ।

    Read more

    ପରଲୋକରେ କରୁଣାନିଧି

    ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଡିଏମକେ ସୁପ୍ରିମୋ ଏମ କରୁଣାନିଧିଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ଚେନ୍ନାଇର ଏକ ଘରୋଇ ହସପିଟାଲରେ ୯୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ସେ ୫ ଥର ତାମିଲନାଡୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ। ସେହିପରି ୧୩ ବିଧାୟକ ଭାବେ ...

    Read more

    କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ

    ଚେନ୍ନାଇ : ଡିଏମକେ ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ତାମିଲନାଡୁର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡ଼ି ଯାଇଛି  । ସେ ଏବେ ସଂକଟାପନ୍ନ ସ୍ଥିତିରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି  । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରୁଣାନିଧିଙ୍କ ଆଶୁ ...

    Maximum 500 characters

    ଦେଶ ବିଦେଶ View all

    Find Us on Facebook