Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜ୍ୟ ଖବର

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ବଜ୍ରପାତ ଚିନ୍ତା : ଆର୍ଥ ୱାର୍କ ସହ ହେବ ବୁଝାମଣା

    Share on :
    Date: Jun 11, 2018    Views: 153

    ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବଜ୍ରପାତରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ମୃତାହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି  । ବଜ୍ରପାତରେ କିଭଳି ଜୀବନ ହାନି ନଘଟିବ ସେନେଇ ସରକାର ବେଶ ଗୁରୁତର ସହ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି  । ଆଗୁଆ ବଜ୍ରପାତ ସମ୍ପର୍କିତ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରାଗଲେ ବଜ୍ରପାତ ମୃତୁ୍ୟକୁ ରୋକାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି  । ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆର୍ଥ ୱାର୍କ ନାମକ ଏକ ସଂସ୍ଥା ସହ ବୁଝାମଣା କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି  । ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହକ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ବୁଝାମଣା ହେବ  । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଲାଇଟ ସେନସିଂ ମେସିନ୍ ଲାଗିବ  । ବଡ଼ ଅଟ୍ଟାଳିକା ଓ ମନ୍ଦିରମାନଙ୍କରେ ଏହି ମେସିନ ଲାଗିବ  । ଯାହାଦ୍ୱାରା ବଜ୍ରପାତର ୩୦ ମିନିଟ ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ମିଳିପାରିବ  ।

    Read more

    ଭୀଷଣ ବଜ୍ରପାତ ଆଶଙ୍କା

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭୀଷଣ ବଜ୍ରପାତ ନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ରରୁଆଁ, କରଞ୍ଜିଆ ଶୁକ୍ରୁଳି ଓ କୁସୁମୀ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ସେହିପରି  ପାଟଣା, ଚମ୍ପୁଆ, କେନ୍ଦୁଝର, ଝୁମ୍ପୁରା, ...

    Read more

    ବଜ୍ରପାତରେ ୧୪ଗୋରୁ ମୃତ

    ମୁନିଗୁଡ଼ା: ବଜ୍ରପାତରେ ପଡ଼ିଆରେ ଚରୁଥିବା ୧୪ଟି ଗୋରୁର ମୃତୁ୍ୟ ହୋଇଛି । 

    ମୁନିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଚାଞ୍ଚରାଗୁଡ଼ା ଗାଁ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ପଡ଼ିଆରେ କିଛି ଗୋରୁ ଚରୁଥିଲେ ।

    ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ହଠାତ ବ୍ରଜପାତ ହେବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୧୪ଟି ଗୋରୁର ମୃତୁ୍ୟ ହୋଇଛି । 

    Read more

    ୪ଜିଲ୍ଲାକୁ ବଜ୍ରପାତ ଆଲର୍ଟ

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ବଜ୍ରପାତ ନେଇ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ୪ଟି ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ଝଡ଼ବର୍ଷା ସହ ବଜ୍ରପାତ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି ।  ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକ ହେଲା ଜଗତସିଂହପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱର ।  ଅପରାହ୍ଣ ୪ଟା ୧୫ ...

    Maximum 500 characters

    ରାଜ୍ୟ ଖବର View all

    Find Us on Facebook