Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ଯୋଜନା ଓ ବିକାଶ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ: ୩୯୭ ପଂଚାୟତକୁ ୧୦୦ କୋଟି

    Share on :
    Date: Jun 8, 2018    Views: 169

    ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର କଲମପୁର ବ୍ଲକ, ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଖଇରପୁଟ ବ୍ଲକ, ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ, ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ବିଂଝାରପୁର ଓ କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ମାହାଙ୍ଗା ବ୍ଲକର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକୁ ମଂଜୁର କରିଛନ୍ତି । 

    ଆଜିର ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ମିଶାଇ ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସମୁଦାୟ ୧୬ଟି ବ୍ଲକର ୩୯୭ଟି ପଂଚାୟତର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ପ୍ରକଳ୍ପ ମଜୁର କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସପ୍ତାହରେ ମୋଟ ୩୯୭୨ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୧୦୦.୭୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଂଜୁର କରିଛନ୍ତି । 

    ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲମପୁର ବ୍ଲକର ୧୧ଟି ପଂଚାୟତ ପାଇଁ ୨.୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୯୪ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ, ଖଇରପୁଟ ବ୍ଲକର ୧୦ଟି ପଂଚାୟତ ପାଇଁ ୩.୪୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୧୨୮ ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ, ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକର ୩୧ଟି ପଂଚାୟତ ପାଇଁ ୭.୭୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୨୪୯ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ, ବିଂଝାରପୁର ବ୍ଲକର ୨୯ଟି ପଂଚାୟତ ପାଇଁ ୭.୪୮ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୩୪୨ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ଓ ମାହାଙ୍ଗା ବ୍ଲକର ୩୭ଟି ପଂଚାୟତ ପାଇଁ ୭.୪୦କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୨୮୮ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ମଂଜୁର କରିଛନ୍ତି । ଏହିପରି ସମୁଦାୟ ୫ଟି ବ୍ଲକର ୧୧୮ଟି ପଂଚାୟତ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୨୮.୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୧୧୦୧ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ମଂଜୁର କରିଛନ୍ତି ।

    Maximum 500 characters

    ଯୋଜନା ଓ ବିକାଶ View all

    Find Us on Facebook