Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ଦେଶ ବିଦେଶ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ମିଶନ ୨୦୧୯ : ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି କଲା ବିରୋଧୀ ମେଂଟ

    Share on :
    Date: May 31, 2018    Views: 1369

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବେ ଫିଟନେସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଉଥିବାବେଳେ ୨୦୧୯ ପାଇଁ ବିଜେପି ଓ ମୋଦିଙ୍କ ଫିଟନେସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛି ବିରୋଧୀ ମେଂଟ  । ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନମାନଙ୍କରେ ଆଶାତୀତ ସଫଳତା ପାଉଥିବାବେଳେ ଉପନିର୍ବାଚନମାନଙ୍କରେ ବିରୋଧୀ ମେଂଟର ବାଜିମାତ୍ ଏବେ ବିଜେପି ଶିବିରରେ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି  । ପୂର୍ବରୁ ରାଜସ୍ଥାନ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବିଜେପିକୁ ମିଳିତ ବିରୋଧୀ ପରାସ୍ତ କରିଥିବାବେଳେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଝଟକା ଲାଗିଛି  । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବିଜେପି ହାତରୁ ବିରୋଧୀ ମେଂଟ ଦୁଇଟି ଆସନ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିବାବେଳେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଗୋଟିଏ ଆସନ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଛି  । ସେହିପରି ବିହାରରେ ମଧ୍ୟ ଦଳକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି  । ଗାଏମୋଟ ଦେଖିଲେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ଓ ଏହାର ସହଯୋଗୀ ଦଳ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି  ।

    ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପାଲଘର ଲୋକସଭା ଆସନରେ ବିଜେପିର ଗାଭିତ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଧେଦ୍ୟା ବିଜୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି  । ଶିବସେନା ବିଜେପିକୁ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି  । ଅପରପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ହାତରେ ଥିବା ଭଣ୍ଡାରା ଗୋଣ୍ଡିଆ ଲୋକସଭା ଆସନକୁ କିନ୍ତୁ ଏନସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମେଂଟ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଛି  । ସେଠାରୁ ଏନସିପିର କୁକାଡେ଼ ମଧୁକ୍ରୋ ଯଶବନ୍ତରାଓ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି  । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବଭଳି ବିରୋଧୀ ମେଂଟ ବିଜେପିକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି  । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ନୁରପୂର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ସମାଜବାଦ ପାର୍ଟି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାଇମ ଉଲ ହାସନ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି  । ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଆସନଟି ବିଜେପି ହାତରେ ରହିଥିଲା  । ସମ୍ମାନଜନକ କୈରାନା ଲୋକସଭା ଆସନରେ ବିରୋଧୀ ମେଂଟର ଆରଏଲଡ଼ି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଫୁଲପୁର ଓ ଗୋରଖପୁର ପରେ ତୃତୀୟ ଲୋକସଭା ଆସନ ହରାଇଛି ବିଜେପି  । କେରଳର ଚେନାଗନ୍ନୁର ଆସନକୁ ପୁନର୍ବାର ସିପିଏମ କବଜା କରିଥିବାବେଳେ ବିହାରର ଜୋକିହାଟ ଆସନକୁ ଜେଡ଼ିୟୂ ହାତରୁ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଛି ଆରଜେଡ଼ି  । ମେଘାଳୟର ଆମ୍ପତି ବିଧାନସଭା ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସର ମିଆନି ଡି ଶିରା ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଝାରଖଣ୍ଡର ଗୋମିଆ ଆସନରୁ ଜେଏମଏମର ବବିଦା ଦେବୀ ଓ ସିଲି ଆସନରୁ ଜେଏମଏମର ସୀମା ଦେବୀ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି  । କର୍ଣ୍ଣାଟକର ରାଜରାଜେଶ୍ୱରୀ ନଗର ଆସନରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୁନିରାଥନା ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମାହେସ୍ଥଳା ଆସନରେ ଟିଏମସିର ଦୁଲାଲ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି  । ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଥାରାଲି ଆସନରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୁନ୍ନୀ ଦେବୀ ଶାହ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପଂଜାବରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହରଦେବ ସିଂହ ଲାଡ଼ି ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି  । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପାଲୁସ-କାଡେ଼ଗାଓଁ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ବିଶ୍ୱଜିତ ପଟନଗ୍ରାଓ କାଡ଼ାମ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି  ।

    Maximum 500 characters

    ଦେଶ ବିଦେଶ View all

    Find Us on Facebook