Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜନୀତି

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଟାଇଟଲରଙ୍କୁ ମଂଚରୁ ତଡ଼ିଲେ ରାହୁଲ, ବାପିଙ୍କୁ ପାଖରେ ବସାଇଲେ ପ୍ରସାଦ

    Share on :
    Date: Apr 11, 2018    Views: 8085

    ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପବାସ ବ୍ରତ ପାଳନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜଘାଟ ମଂଚ ଉପରୁ ଟାଇଟଲରଙ୍କୁ ତଡ଼ି  ଏଆଇସିସି ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଥିବାବେଳେ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଂଟିନ ଛକରେ କିନ୍ତୁ ବାପି ସର୍ଖେଲଙ୍କୁ ପିସିସି ସଭାପତି ପ୍ରସାଦ ହରିଚନ୍ଦନଙ୍କ ନିକଟରେ ବସିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା  । ଯାହାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ନିକଟକୁ ଫଟୋ ଓ ଭିଡ଼ିଓ ମଧ୍ୟ ପଠା ଯାଇସାରିଛି  । ଅପରପକ୍ଷରେ ଫଟୋ ଓ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିବା ପରେ ରାହୁଲ କ୍ଷୁବ୍ଧ ଥିବା ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି  ।

    ଦେଶରେ ଶାନ୍ତି ଓ ସୌହାର୍ଦ୍ଧ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଉପବାସ ବ୍ରତ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା  । ଦିଲ୍ଲୀରେ ରାଜଘାଟ ଠାରେ ରାହୁଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଉପବାସ ବ୍ରତ ରଖିଥିଲେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା  । ତେବେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ଉପବାସ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ କେତେକ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୋଲେ ଭତୁରେ ଖାଉଥିବାର ଦୃଶ୍ୟ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିବାବେଳେ ରାହୁଲ କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକମା ଦେଇଥିଲେ  । ରାଜଘାଟ ମଂଚ ଉପରକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଟାଇଟଲରଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ  । ଶିଖ୍ ଦଙ୍ଗା ମାମଲାରେ ସେ ଜଡ଼ିତ ଥିବାରୁ ରାହୁଲ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ  । ଦିଲ୍ଲୀ ପିସିସି ସଭାପତି ଅଜୟ ମାକେନ ଟାଇଟଲରଙ୍କୁ ରାହୁଲଙ୍କ ନିଷ୍ପତି ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇବା ପରେ ଟାଇଟଲର ମଂଚ ଛାଡ଼ି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ  । ଧିରେଧିରେ କଂଗ୍ରେସ ନିଜର ଭାବମୂର୍ତି ସଜାଡ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ବୋଲି ଦିଲ୍ଲୀ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି  ।

    ତେବେ ମାଷ୍ଟର କ୍ୟାଂଟିନ୍ ଛକରେ ପିସିସି ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ଉପବାସ ବ୍ରତ ପାଳନ ଅବସରରେ ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନଙ୍କ ସହ ବାପି ସର୍ଖେଲ ଓ ରାଜକିଶୋରଙ୍କ ଭଳି କେତେକ ନେତା ବସିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା  । ଟାଇଟଲରଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାପି ସର୍ଖେଲ ଓ ରାଜକିଶୋରଙ୍କୁ ଧରି ପ୍ରସାଦ କିଭଳି ଉପବାସ ବ୍ରତ ରଖିଲେ ବୋଲି ଉପକୂଳର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି  । ସେ କହିଲେଯେ, ପାରାଦୀପର ମହେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ବାପି ସର୍ଖେଲ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି  । ତାଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା  । ୨୦୧୬ ନଭେମ୍ବରରେ ପୁଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବାବେଳେ ଗତବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟରେ ହାଇକୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ୍ ଦେଇଥିଲେ  । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ମଂଚ ଉପରେ ବସାଇବାର ଫଟୋ ଓ ଭିଡ଼ିଓକୁ ସେମାନେ ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି  । ହାଇକମାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଏନେଇ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଉପରେ କ୍ଷୁବ୍ଧ ଥିବା ସେ ଆମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି  । ସେହିପରି ରାଉରକେଲାର ଜଣେ ଅପରାଧିକ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମଂଚରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା  । ଆସନ୍ତା ଅପ୍ରେଲ ୧୮ରେ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଯଦି ଓଡ଼ିଶା ଆସନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯିବ ବୋଲି ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି  ।

    Maximum 500 characters

    ଅଧିକ ମତାମତ

    The way Rahul Gandhi reforming the congress party is excellent. Odisha congress party should be reform from top to bottom

    Brahmananda sethy

    Apr 11, 2018

    ପ୍ରଥମେ ଓଡ଼ିଶାର ପିସିସି ସଭାପତି ବଦଳା ଯାଉ. ବୟସ୍କ ନେତା ମାନଙ୍କୁ ପଛକୁ ରଖି ଯୁବ ନେତା ମାନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଉ. ଲୋଭ,ଆସନ,ସମ୍ମାନ କଥା ପଛକୁ ରଖି ସାଂଗଠନିକ କାର୍ଯ୍ଯ ପ୍ରତି ଧ୍ଯାନ ଦିଆଯାଉ. ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ ନ କରି ଗୋଟିଏ ଦଳ ର ଗୋଟିଏ ଲୋକ ହିସାବରେ କାମ କରାଯାଉ.ହାଇକମାଣ୍ଡ ଓ ପିସିସି ସଭାପତି ଯଥା ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ୩ଜଣ ମିଶି କରି ଦଳ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନିଅନ୍ତୁ. ଏହି ୩ଜଣ ଙ୍କ କଥା ଦଳର କର୍ମୀ ଠୁଁ ନେତା ମାନିକି ଚଳନ୍ତୁ. ଜନସାଧାରଣ ଙ୍କ ପାଖେପାଖେ ଲାଗିକୁ ରୁହନ୍ତୁ. ଦେଖିବ ଦଳ ଆପେ ଠିକ୍ ରେ ବଢି ଚାଲିବ..ଜୟ କଂଗ୍ରେସ..

    subhra kanta upadhyaya

    Apr 11, 2018

    ରାଜନୀତି View all

    Find Us on Facebook