Jul 22, 2018
Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜ୍ୟ ଖବର

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଅପ୍ରେଲ ୯ରେ କଂଗ୍ରେସର ‘ଉପବାସ’

    Share on :
    Date: Apr 7, 2018    Views: 1311

    ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ଅପ୍ରେଲ ୯ରେ କଂଗ୍ରେସ ସାରା ଭାରତରେ ‘ଉପବାସ’ ରହିବ  । ଦେଶରେ ଶାନ୍ତି ଓ ସାମାଜିକ ସୌହାର୍ଦ୍ଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ  ପକ୍ଷରୁ ଏଭଳି ପ୍ରୟାସ କରାଯାଇଛି  । ଏଆଇସିସି ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ନିଦେ୍ର୍ଧଶରେ ସାରା ଦେଶର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ଅପ୍ରେଲ ୯ରେ ଉପବାସରେ ରହି ଧାରଣା ଦେବେ  ।

    ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନିଦେ୍ର୍ଧଶ କ୍ରମେ ସବୁ ରାଜ୍ୟର ପିସିସି ସଭାପତିମାନଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖାଯାଇଛି  । ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟ ଓ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ‘ଉପବାସ’ ରଖାଯିବ  । ସେହିପରି ଅପ୍ରେଲ ୨ର ଭାରତ ବନ୍ଦକୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଏହା ଦେଶର ସାମାଜିକ ସହବସ୍ଥାନ ପ୍ରତି ବିପଦ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ଅଭିହିତ କରିଛି  । ବିଶେଷକରି ବିଜେପି ଶାସିତ ରାଜ୍ୟରେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି  । ଏଥିପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ବିଜେପି ଶାସିତ ରାଜ୍ୟକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛି  । ସାରା ଦେଶରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଏହା ଯେଭଳି ପାଳନ କରାଯିବ ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ପିସିସି ସଭାପତିମାନଙ୍କୁ ନିଦେ୍ର୍ଧଶ ଦିଆଯାଇଛି  ।

    ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ଅପ୍ରେଲ ୧୦ରେ ମଧ୍ୟ କେତେକ ସଂଗଠନ ଏସସିଏସଟି ଆଇନକୁ ନେଇ ଆନେ୍ଦାଳନ କରିବାକୁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ଉପବାସର ଆହ୍ୱାନ ରଖି ରାଜନୀତିକ ରୁଟି ସେକିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ବୋଲି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି  ।

    Maximum 500 characters

    ରାଜ୍ୟ ଖବର View all

    Find Us on Facebook