Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
BREAKING NEWS

Kanhu ଚରଣ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ବାଧୀକାର ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଲେ ନରସିଂହ

2020 ମାର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ ଗାଁକୁ ପାଇପ ଯୋଗେ ପାନୀୟ ଜଳ

ସୁରୁଖୁରରେ ଚାଲିଛି ବିଧାନସଭା

banner

ଆମ ସମସ୍ୟା

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଜିଆଗୋଡା ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Oct 7, 2017    Views: 797


    ଛତିଆ: ବଡଚଣା ବ୍ଲକ ଅର୍ନ୍ତଗତ ଶାଳପଡା ପଣ୍ଟାୟତର ଜିଆଗୋଡା ଗ୍ରାମଠାରେ ୨୦୦୭ ମସିହାରେ  ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି ଜିଆଗୋଡା ପ୍ରକଳ୍ପ ବିଦ୍ୟାଳୟ ।  ଏଠାରେ ୧ମରୁ ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୦ରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାଠ ପଢୁଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରନ୍ତି । ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟର ରାସ୍ତାରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି ·ଳିଥିବା ବେଳେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ  ଏକ ବିରାଟ ଖାଲ ଥିବାରୁ ଏଥିରେ ପାଣି ଜମି ରହି ଦୂଷିତ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟସହିତ ତିଳପଦା ବିଦ୍ୟାଳୟର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇଟି ଦାୟିତ୍ୱ ତାଙ୍କ ଉପରେ ନ୍ୟସ୍ତ ଥିବା ବେଳେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଠିକଭାବେ ସମ୍ପାଦନ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ।  ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ଶୌ·ଳୟରେ ତାଲା ପଡିଥିବା ଯୋଗୁଁ ପିଲମାନେ ବାହାରେ ଶୌଚ ହୁଅନ୍ତି । ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଏକମାତ୍ର ନଳକୂପ ଦୂଷିତ ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ସହାକାରୀ ଶିକ୍ଷକ ଜଣକ ବହୁ ସମୟରେ ଛୁଟିରେ ରହୁଛନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକ ନିର୍ଘଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛୁୂଟିକରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହି ବିଷୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସିଆରସିସିଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁହାରୀ କଲେ ମଧ୍ୟ କୋ÷ଣସି ସୁଫଳ ମିଳୁନଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଶନିବାର ଦିନ ଅନେକ ସମୟରେ ରୋଷେଇ ନ କରି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବିସ୍କୁଟ ଦିଆଯାଉଥିବା ଅନେକ ଅଭିଭାବକମାନେ କହିଛନ୍ତି । ବିଦ୍ୟାଳୟର ଏହି ସମସ୍ୟାପ୍ରତି ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ ଓ ଯାଜପୁର ଜିଲାପାଳ ଦୃଷ୍ଟିଦେବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

    Maximum 500 characters

    ଆମ ସମସ୍ୟା View all

    Find Us on Facebook